SK-GEN4-28D-CLB-AR
Mfr.Part #
SK-GEN4-28D-CLB-AR
Description
DISPLAY LCD TFT 2.8" 240X320
Stock
4
In Stock :
4
Transmissive
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Diagonal Screen Size :
2.8 71.12mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Dot Pitch :
0.18mm Wx0.18mm H
Published :
2015
Dot Pixels :
240 x 320
Display Type :
TFT - Color
Interface :
I2C, SPI, TTL
Viewing Area :
43.20mm W x 57.60mm H