SK-GEN4-50D-CLB-SB-PI
Mfr.Part #
SK-GEN4-50D-CLB-SB-PI
Description
DISPLAY LCD TFT 5.0" 800X480
Dot Pitch :
0.14mm Wx0.14mm H
Display Type :
TFT - Color
Red, Green, Blue (RGB)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
12 Weeks
Dot Pixels :
800 x 480 (WVGA)
Interface :
Parallel/Serial
Diagonal Screen Size :
5 127.00mm
Viewing Area :
108.00mm W x 64.80mm H