SK-GEN4-43D-SB
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SK-GEN4-43D-SB
Manufacturer
4D Systems
Description
DISPLAY LCD TFT 4.3" 480X272
Manufacturer :
4D Systems
Product Category :
Dot Pixels :
480 x 272
Dot Pitch :
0.20mm Wx0.20mm H
Series :
gen4
Display Type :
TFT - Color
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Backlight :
LED - White
Graphics Color :
Red, Green, Blue (RGB)
Viewing Area :
95.04mm W x 53.86mm H
Published :
Factory Lead Time :
12 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Interface :
Parallel/Serial
Display Mode :
Transmissive
Diagonal Screen Size :
4.3 109.22mm