SI-B8V171550WW
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SI-B8V171550WW
Manufacturer
Samsung Semiconductor
Description
LED 3000K 80CRI LM561B
Stock
125
In Stock :
125
Manufacturer :
Samsung Semiconductor
Product Category :
Flux @ Current/Temperature - Test :
2350lm Typ
Current - Max :
900mA
Configuration :
Linear Light Strip
Lumens/Watt @ Current - Test :
140 lm/W
Max Current Rating :
900mA
Viewing Angle :
115°
Current - Test :
700mA
Feature :
With Connector
Series :
LT-M552C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature - Test :
50°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Forward Voltage :
24V
Size / Dimension :
550.00mm Lx18.00mm W
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
24V
Color :
White, Warm
Lens Type :
Flat
CRI (Color Rendering Index) :
80
Length :
550mm
Packaging :
Tray
CCT (K) :
3000K 3-Step MacAdam Ellipse
Height :
5.80mm
Published :
2014
Width :
18mm