SI-B8R162560WW
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SI-B8R162560WW
Manufacturer
Samsung Semiconductor
Description
LED MOD LTE564A COOL WHITE STRIP
Manufacturer :
Samsung Semiconductor
Product Category :
Current - Max :
750mA
Type :
LED Module
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
24.3V
Lumens/Watt @ Current - Test :
128 lm/W
Lens Type :
Flat
Length :
560mm
Viewing Angle :
115°
CRI (Color Rendering Index) :
80
Max Current Rating :
750mA
Size / Dimension :
560.00mm Lx40.00mm W
Temperature - Test :
45°C
Lens Style :
Flat
Flux @ Current/Temperature - Test :
2180lm Typ
Packaging :
Tray
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
CCT (K) :
5000K 3-Step MacAdam Ellipse
Current - Test :
700mA
Forward Voltage :
24.3V
Height :
5.60mm