SI-B8R031500WW
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SI-B8R031500WW
Manufacturer
Samsung Semiconductor
Description
LED 5000
Stock
568
In Stock :
568
Manufacturer :
Samsung Semiconductor
Product Category :
Size / Dimension :
500.00mm L x 13.00mm W
Features :
Current - Max :
200mA
Series :
Standard Back-lit S.E
Configuration :
Linear Light Strip
Current - Test :
88mA
Lens Type :
Flat
Lumens/Watt @ Current - Test :
178 lm/W
Package :
Bulk
Height :
6.00mm
Temperature - Test :
40°C
Color :
White, Cool
Light Emitting Surface (LES) :
Luminous Flux @ Current/Temperature :
650lm (Typ)
CCT (K) :
5000K
Type :
LED Module
Product Status :
Active
Wavelength :
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
41.5V