SI-B8P111250WW
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SI-B8P111250WW
Manufacturer
Samsung Semiconductor
Description
LED MOD LAMSQ30B COOL WHITE RECT
Manufacturer :
Samsung Semiconductor
Product Category :
CRI (Color Rendering Index) :
80
Feature :
With Connector
Height :
6.70mm
Current - Max :
900mA
Forward Voltage :
15.3V
Current - Test :
700mA
Size / Dimension :
259.00mm Lx250.00mm W
Type :
LED Module
Packaging :
Tray
Lens Style :
Domed
Lens Type :
Domed
Series :
LAM-SQ30B
Length :
259mm
Lumens/Watt @ Current - Test :
121 lm/W
Flux @ Current/Temperature - Test :
1300lm Typ
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
15.3V
Temperature - Test :
35°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
CCT (K) :
6500K 3-Step MacAdam Ellipse
Configuration :
Rectangle
Max Current Rating :
900mA
Viewing Angle :
145°
Width :
250mm