SH50S-0.85-680
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SH50S-0.85-680
Manufacturer
Amgis
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 680UH 850MA 1.25OHM SM
Manufacturer :
Amgis
Product Category :
Fixed Inductors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2 (1 Year)
Material - Core :
Iron Powder
Min Operating Temperature :
-40°C
Shielding :
Unshielded
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.451 11.45mm
Package / Case :
Nonstandard
Width :
16.9926mm
Test Frequency :
10kHz
Mounting Type :
Surface Mount
Inductance Frequency - Test :
10kHz
DC Resistance (DCR) :
1.25Ohm Max
Current Rating :
850mA
Size / Dimension :
0.701Lx0.669W 17.80mmx17.00mm
Inductance :
680μH
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
18 Weeks
Tolerance :
±20%
Type :
Toroidal
Max Operating Temperature :
125°C
Current Rating (Amps) :
850mA
Series :
SH50
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mount :
Surface Mount
Length :
17.8054mm
Datasheets
SH50S-0.85-680
Amgis SH50S-0.85-680
SH50S-0.85-680 datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Amgis, LLC stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD