SH21B472K101CT
Mfr.Part #
SH21B472K101CT
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
MLCC 4700PF 100V X7R 0805
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Width :
1.25
Features :
Soft Termination
Termination Style :
SMD/SMT
Thickness (Max) :
0.053" (1.35mm)
Packaging :
MouseReel
Height :
1.25
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
4700 pF
Voltage - Rated :
100V
Type :
Soft Termination Multilayer Ceramic Chip Capacitor
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Datasheets
SH21B472K101CT
Walsin Technology SH21B472K101CT
SH 4700 pF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)