SH18B223K500CT
Mfr.Part #
SH18B223K500CT
Description
MLCC 0.022UF 50V X7R 0603
10
Product Depth (mm) :
0.8
Capacitance Value :
0.022uF
Size / Dimension :
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Package / Case :
Size (mm) :
1.6 x 0.8 x 0.8
Surface Mount
Max Operating Temperature :
125 °C
1.6
RoHS Status :
RoHS Compliant
Temperature Characteristics Code :
X7R
Maximum Operating Temperature (°C) :
125
Capacitance :
0.022uF
2
ECCN (US) :
EAR99
Voltage - Rated :
50V
Mounting :
Lead Style :
Microwave Application :
No
Tolerance :
10%
Brand :
Walsin
Voltage :
50VDC
Thickness (Max) :
0.034 (0.87mm)
Minimum Operating Temperature (°C) :
-55
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Negative Tolerance :
Construction :
Flat
Product Height (mm) :
Flexible (Soft)
Depth :
800 µm
Walsin
Termination Style :
Pad
Ceramic Capacitors
Product Length (mm) :
Failure Rate :
Case Style :
Ceramic Chip
Min Operating Temperature :
-55 °C
Packaging :
Tape and Reel
Temperature Coefficient :
15%
Datasheets
SH18B223K500CT
Introducing Ceramic Capacitors Walsin Technology SH18B223K500CT from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:0603, Voltage:50VDC, Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Type:Soft Termination Multilayer Ceramic Chip Capacitor, SH18B223K500CT pinout, SH18B223K500CT datasheet PDF, SH18B223K500CT amp .Beyond Ceramic Capacitors Walsin Technology SH18B223K500CT ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Walsin Technology SH18B223K500CT
SH 0.022uF 50V Ceramic Capacitor 10% 15% 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0603