SFR25H0008200FA500
Mfr.Part #
SFR25H0008200FA500
Description
RES 820 OHM 1/2W 1% AXIAL
Max Power Dissipation :
500mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Working Voltage :
350V
Packaging :
Tape and Box (TB)
Resistance :
820ohm
Lead Diameter :
0.58 mm
Packing Method :
Ammo Pack
Surface Mount :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Pbfree Code :
yes
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
ECCN Code :
EAR99
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Vishay SFR25H0008200FA500
FIXED RESISTOR, 820Ohm, 0.5W 1/2W, Metal Film,