SFR25H0006812FR500
Mfr.Part #
SFR25H0006812FR500
Description
RES 68.1K OHM 1/2W 1% AXIAL
Through Hole Resistors
Packing Method :
TR
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Max Power Dissipation :
500mW
Pbfree Code :
yes
Power Rating :
500mW
Contact Plating :
Tin
Voltage - Rated :
350V
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Mount :
Through Hole
JESD-609 Code :
e3
Number of Terminations :
2
Terminal Shape :
Wire
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Construction :
Tubular
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Tolerance :
±1%
Resistance :
68.1kOhm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
SFR25H
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Diameter :
2.5mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Lead Diameter :
580 μm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Vishay SFR25H0006812FR500
Through Hole FIXED RESISTOR, 68.1kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,