SFR25H0006803FA500
Mfr.Part #
SFR25H0006803FA500
Description
RES 680K OHM 1/2W 1% AXIAL
1 (Unlimited)
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Package / Case :
Axial
Published :
Packaging :
Tape and Box (TB)
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Resistance :
680kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
350V
Packing Method :
Ammo Pack
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Lead Diameter :
0.58 mm
Surface Mount :
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm