SFR25H0005232FR500
Mfr.Part #
SFR25H0005232FR500
Description
RES 52.3K OHM 1/2W 1% AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ECCN Code :
EAR99
Composition :
Metal Film
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
52.3kOhm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Terminal Shape :
Wire
Series :
SFR25H
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Contact Plating :
Tin
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Pbfree Code :
yes
Package / Case :
Axial
Diameter :
2.5mm
Radiation Hardening :
No
Max Power Dissipation :
500mW
Working Voltage :
350V
Packing Method :
TR
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Mount :
Through Hole
Construction :
Tubular
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Vishay SFR25H0005232FR500
Through Hole FIXED RESISTOR, 52.3kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,