SFR25H0004223FR500
Mfr.Part #
SFR25H0004223FR500
Description
RES 422K OHM 1/2W 1% AXIAL
Through Hole Resistors
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Lead Diameter :
0.58 mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Working Voltage :
350V
Tolerance :
±1%
Resistance :
422kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
e3
ECCN Code :
EAR99
Packing Method :
TR
Max Power Dissipation :
500mW
Surface Mount :
No
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Factory Lead Time :
18 Weeks
Vishay SFR25H0004223FR500
FIXED RESISTOR, 422kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,