SFR25H0004120FR500
Mfr.Part #
SFR25H0004120FR500
Description
RES 412 OHM 1/2W 1% AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
yes
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Resistance :
412Ohm
ECCN Code :
EAR99
Working Voltage :
350V
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
500mW
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packing Method :
TR
Lead Diameter :
0.58 mm
Surface Mount :
No
Vishay SFR25H0004120FR500
FIXED RESISTOR, 412Ohm, 0.5W 1/2W, Metal Film,