SFR25H0003303JR500
Mfr.Part #
SFR25H0003303JR500
Description
RES 330K OHM 1/2W 5% AXIAL
Packing Method :
TR
Series :
SFR25H
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Construction :
Tubular
Max Power Dissipation :
500mW
Surface Mount :
No
Resistance :
330kOhm
Tolerance :
±5%
Working Voltage :
350V
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Lead Diameter :
0.58 mm
yes
Published :
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
ECCN Code :
EAR99
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Composition :
Metal Film
Vishay SFR25H0003303JR500
FIXED RESISTOR, 330kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,