SFR25H0003300JR500
Mfr.Part #
SFR25H0003300JR500
Description
RES 330 OHM 1/2W 5% AXIAL
Resistance :
330Ohm
ECCN Code :
EAR99
Mount :
Through Hole
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Published :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Tubular
Radiation Hardening :
No
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Working Voltage :
350V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Diameter :
2.5mm
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Packing Method :
TR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Contact Plating :
Tin
Max Power Dissipation :
500mW
Vishay SFR25H0003300JR500
Through Hole FIXED RESISTOR, 330Ohm, 0.5W 1/2W, Metal Film,