SFR25H0002212FR500
Mfr.Part #
SFR25H0002212FR500
Description
RES 22.1K OHM 1/2W 1% AXIAL
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Series :
SFR25H
Terminal Shape :
Wire
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
22.1kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
Diameter :
2.5mm
Composition :
Metal Film
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Pbfree Code :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
350V
Lead Diameter :
580 μm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Packing Method :
TR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Construction :
Tubular
Contact Plating :
Tin
Mount :
Through Hole
Max Power Dissipation :
500mW
Power Rating :
500mW
Vishay SFR25H0002212FR500
Through Hole FIXED RESISTOR, 22.1kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,