SFR25H0002209JA500
Mfr.Part #
SFR25H0002209JA500
Description
RES 22 OHM 1/2W 5% AXIAL
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Series :
SFR25H
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Working Voltage :
350V
Diameter :
2.5mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Packing Method :
Ammo Pack
Terminal Shape :
Wire
Resistance :
22Ohm
Mount :
Through Hole
Construction :
Tubular
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Power Dissipation :
500mW
Contact Plating :
Tin
Tolerance :
±5%
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Vishay SFR25H0002209JA500
Through Hole FIXED RESISTOR, 22Ohm, 0.5W 1/2W, Metal Film,