SFR25H0002202FR500
Mfr.Part #
SFR25H0002202FR500
Description
RES 22K OHM 1/2W 1% AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±1%
Surface Mount :
No
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packing Method :
TR
Construction :
Tubular
Lead Diameter :
0.58 mm
Published :
Working Voltage :
350V
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
ECCN Code :
EAR99
Series :
SFR25H
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Terminal Shape :
Wire
Resistance :
22kOhm
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Composition :
Metal Film
Pbfree Code :
yes
Max Power Dissipation :
500mW
Number of Terminations :
2
Vishay SFR25H0002202FR500
FIXED RESISTOR, 22kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,