SFR25H0001742FR500
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SFR25H0001742FR500
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 17.4K OHM 1/2W 1% AXIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Through Hole Resistors
Max Operating Temperature :
155°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Tolerance :
±1%
Composition :
Metal Film
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
17.4kOhms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
6.5024mm
Max Power Dissipation :
500mW
Number of Terminations :
2
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
SFR25H
Package / Case :
Axial
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Vishay SFR25H0001742FR500
17.4kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,