SFR25H0001501JA500
Mfr.Part #
SFR25H0001501JA500
Description
RES 1.5K OHM 1/2W 5% AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Diameter :
2.5mm
Working Voltage :
350V
Radiation Hardening :
No
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Construction :
Tubular
Series :
SFR25H
Composition :
Metal Film
Mount :
Through Hole
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Tolerance :
±5%
Packing Method :
Ammo Pack
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
1.5kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Max Power Dissipation :
500mW