SFR2500006810FR500
Mfr.Part #
SFR2500006810FR500
Description
RES 681 OHM 0.4W 1% AXIAL
Packing Method :
TR
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
REACH SVHC :
Unknown
Series :
SFR25
Power Rating :
400mW
Factory Lead Time :
18 Weeks
Lead Diameter :
580 μm
Diameter :
2.5mm
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
250V
Contact Plating :
Tin
Resistance :
681Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
Voltage - Rated DC :
250V
Composition :
Metal Film
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.4W
Lead Free :
Lead Free
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Construction :
Cylindrical
Surface Mount :
No
Pbfree Code :
yes
Terminal Shape :
Wire
Max Power Dissipation :
400mW