SFR2500006650FR500
Mfr.Part #
SFR2500006650FR500
Description
RES 665 OHM 0.4W 1% AXIAL
Packing Method :
TR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
400mW
Surface Mount :
No
Construction :
Cylindrical
Resistance :
665Ohm
Power Rating :
400mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
SFR25
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
REACH SVHC :
Unknown
Power (Watts) :
0.4W
e3
Voltage - Rated DC :
250V
Published :
Voltage - Rated :
250V
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Diameter :
2.5mm
Contact Plating :
Tin
yes
Vishay SFR2500006650FR500
FIXED RESISTOR, 665Ohm, 0.4W, Metal Film,