SFR2500006191FR500
Mfr.Part #
SFR2500006191FR500
Description
RES 6.19K OHM 0.4W 1% AXIAL
Packing Method :
TR
REACH SVHC :
Unknown
Voltage - Rated DC :
250V
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Diameter :
2.5mm
Power (Watts) :
0.4W
Power Rating :
400mW
Max Power Dissipation :
400mW
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Weight :
204.995402mg
Contact Plating :
Tin
Surface Mount :
No
Voltage - Rated :
250V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm