SFR2500004329FR500
Mfr.Part #
SFR2500004329FR500
Description
RES 43.2 OHM 0.4W 1% AXIAL
FIXED RESISTOR
Mount :
Through Hole
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
Voltage - Rated DC :
250V
Packing Method :
TR
Resistance :
43.2Ohm
Voltage - Rated :
250V
Power (Watts) :
0.4W
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
400mW
Diameter :
2.5mm
Max Power Dissipation :
400mW
18 Weeks
Radiation Hardening :
No
Vishay SFR2500004329FR500
Through Hole FIXED RESISTOR, 43.2Ohm, 0.4W, Metal Film,