SFR2500004322FR500
Mfr.Part #
SFR2500004322FR500
Description
RES 43.2K OHM 0.4W 1% AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
400mW
Power Rating :
400mW
Resistance :
43.2kOhm
ECCN Code :
EAR99
Mount :
Through Hole
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packing Method :
TR
Power (Watts) :
0.4W
18 Weeks
Voltage - Rated :
250V
Diameter :
2.5mm
Tolerance :
±1%
Published :
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
Voltage - Rated DC :
250V
Vishay SFR2500004322FR500
Through Hole FIXED RESISTOR, 43.2kOhm, 0.4W, Metal Film,