SFR2500003907JA500
Mfr.Part #
SFR2500003907JA500
Description
RES 0.39 OHM 0.4W 5% AXIAL
Power (Watts) :
0.4W
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Lead Diameter :
0.58 mm
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
yes
Surface Mount :
No
Packaging :
Tape and Box (TB)
JESD-609 Code :
e3
Packing Method :
Ammo Pack
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Max Power Dissipation :
400mW
Resistance :
390mOhm
Tolerance :
±5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Vishay SFR2500003907JA500
FIXED RESISTOR, 390mOhm, 0.4W, Metal Film,