SFR2500003901JA500
Mfr.Part #
SFR2500003901JA500
Description
RES 3.9K OHM 5% 0.4W AXIAL
Diameter :
2.5mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packing Method :
Ammo Pack
Packaging :
Tape and Box (TB)
REACH SVHC :
Unknown
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
400mW
Voltage - Rated DC :
250V
Power (Watts) :
0.4W
Resistance :
3.9kohm
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated AC :
250V
Construction :
Cylindrical
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Lead Length :
26mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±5%
Wire
Lead Diameter :
580 μm
Military Standard :
Not
Surface Mount :
No
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
Vishay SFR2500003901JA500
FIXED RESISTOR, 3.9kOhm, 0.4W, Metal Film,