SFR2500003092FR500
Mfr.Part #
SFR2500003092FR500
Description
RES 30.9K OHM 0.4W 1% AXIAL
Tolerance :
±1%
Diameter :
2.5mm
Resistance :
30.9kOhm
REACH SVHC :
Unknown
EAR99
Surface Mount :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
400mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
250V
Power (Watts) :
0.4W
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
Packing Method :
TR
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Lead Diameter :
580 μm
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Max Power Dissipation :
400mW
Height :
7.5mm