SFR2500003013FR500
Mfr.Part #
SFR2500003013FR500
Description
RES 301K OHM 0.4W 1% AXIAL
Tolerance :
±1%
yes
REACH SVHC :
Unknown
Resistance :
301kOhm
Power (Watts) :
0.4W
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Published :
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Max Power Dissipation :
400mW
Lead Free :
Lead Free
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
Packing Method :
TR
Voltage - Rated DC :
250V
Voltage - Rated :
250V
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
Diameter :
2.5mm
Power Rating :
400mW
ECCN Code :
EAR99
Surface Mount :
No
Vishay SFR2500003013FR500
FIXED RESISTOR, 301kOhm, 0.4W, Metal Film,