SFR2500002809FR500
Mfr.Part #
SFR2500002809FR500
Description
RES 28 OHM 0.4W 1% AXIAL
Through Hole Resistors
Mount :
Through Hole
Resistance :
28Ohm
Power (Watts) :
0.4W
Metal Film
Radiation Hardening :
Max Power Dissipation :
400mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Shape :
Wire
Voltage - Rated DC :
250V
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packing Method :
TR
Power Rating :
400mW
Tolerance :
±1%
Diameter :
2.5mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Vishay SFR2500002809FR500
Through Hole FIXED RESISTOR, 28Ohm, 0.4W, Metal Film,