SFR2500002703FR500
Mfr.Part #
SFR2500002703FR500
Description
RES 270K OHM 0.4W 1% AXIAL
Resistance :
270kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
FIXED RESISTOR
Lead Diameter :
580 μm
Power Rating :
400mW
Voltage - Rated :
250V
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
Packing Method :
TR
Max Power Dissipation :
400mW
Surface Mount :
No
Diameter :
2.5mm
Power (Watts) :
0.4W
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Voltage - Rated DC :
250V
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±1%