SFR2500001801JA100
Mfr.Part #
SFR2500001801JA100
Description
RES 1.8K OHM 0.4W 5% AXIAL
Packing Method :
Ammo Pack
SFR25
Military Standard :
Not
Power (Watts) :
0.4W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
Through Hole
Diameter :
2.5mm
Radiation Hardening :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
1.8kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Max Power Dissipation :
400mW
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Box (TB)
Vishay SFR2500001801JA100
Through Hole FIXED RESISTOR, 1.8kOhm, 0.4W, Metal Film,