SFR2500001300FR500
Mfr.Part #
SFR2500001300FR500
Description
RES 130 OHM 0.4W 1% AXIAL
1 (Unlimited)
Lead Free :
Lead Free
Resistance :
130Ohm
JESD-609 Code :
e3
Surface Mount :
No
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
Military Standard :
Not
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Diameter :
2.5mm
Voltage - Rated DC :
250V
Power Rating :
400mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
REACH SVHC :
Unknown
Tolerance :
±1%
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Packing Method :
TR
Max Power Dissipation :
400mW
Power (Watts) :
0.4W
Construction :
Cylindrical
Voltage - Rated :
250V
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
yes
Vishay SFR2500001300FR500
FIXED RESISTOR, 130Ohm, 0.4W, Metal Film,