SFR2500001270FR500
Mfr.Part #
SFR2500001270FR500
Description
RES 127 OHM 0.4W 1% AXIAL
580 μm
Height :
7.5mm
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
JESD-609 Code :
e3
Surface Mount :
1 (Unlimited)
Weight :
204.995402mg
Diameter :
2.5mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
400mW
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
250V
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
REACH SVHC :
Unknown
Voltage - Rated DC :
250V
Power (Watts) :
0.4W
Power Rating :
400mW
Packing Method :
TR
Resistance :
127Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
Series :
SFR25
Vishay SFR2500001270FR500
FIXED RESISTOR, 127Ohm, 0.4W, Metal Film,