SFR16S0007503FA500
Mfr.Part #
SFR16S0007503FA500
Description
RES 750K OHM 1/2W 1% AXIAL
Factory Lead Time :
20 Weeks
Diameter :
1.9mm
Contact Plating :
Tin
Size / Dimension :
0.075Diax0.138L 1.90mmx3.50mm
Tolerance :
±1%
Packing Method :
Ammo Pack
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
Mount :
Through Hole
Max Power Dissipation :
500mW
Resistance :
750kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Packaging :
Tape and Box (TB)
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
yes
Vishay SFR16S0007503FA500
Through Hole FIXED RESISTOR, 750kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,