SFR16S0006653FR500
Mfr.Part #
SFR16S0006653FR500
Description
RES 665K OHM 1/2W 1% AXIAL
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Surface Mount :
No
Size / Dimension :
0.075Diax0.138L 1.90mmx3.50mm
Resistance :
665kOhm
Tubular
Lead Diameter :
0.45 mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
500mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
21 Weeks
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W