SFR16S0006343FR500
Mfr.Part #
SFR16S0006343FR500
Description
RES 634K OHM 1/2W 1% AXIAL
Wire
Surface Mount :
No
Size / Dimension :
0.075Diax0.138L 1.90mmx3.50mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
500mW
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Lead Diameter :
0.45 mm
Packing Method :
TR
Resistance :
634kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W