SFR16S0004643FR500
Mfr.Part #
SFR16S0004643FR500
Description
RES 464K OHM 1/2W 1% AXIAL
Size / Dimension :
0.075Diax0.138L 1.90mmx3.50mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Factory Lead Time :
15 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Construction :
Tubular
Surface Mount :
No
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Max Power Dissipation :
500mW
Terminal Shape :
Wire
JESD-609 Code :
e3
SFR16S
Lead Diameter :
0.45 mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
464kOhm
Vishay SFR16S0004643FR500
FIXED RESISTOR, 464kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,