SFR16S0003301FR500
Mfr.Part #
SFR16S0003301FR500
Description
RES 3.3K OHM 1/2W 1% AXIAL
Tolerance :
±1%
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Resistance :
3.3kOhm
Max Power Dissipation :
500mW
Lead Diameter :
0.45 mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Shape :
Wire
Surface Mount :
No
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Size / Dimension :
0.075Diax0.138L 1.90mmx3.50mm
Packing Method :
TR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Vishay SFR16S0003301FR500
FIXED RESISTOR, 3.3kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,