SFR16S0002323FR500
Mfr.Part #
SFR16S0002323FR500
Description
RES 232K OHM 1/2W 1% AXIAL
Factory Lead Time :
21 Weeks
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
500mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Diameter :
0.45 mm
Size / Dimension :
0.075Diax0.138L 1.90mmx3.50mm
Packing Method :
TR
Resistance :
232kOhm
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Series :
SFR16S
Surface Mount :
No
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Vishay SFR16S0002323FR500
FIXED RESISTOR, 232kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,