SFR16S0001911FA500
Mfr.Part #
SFR16S0001911FA500
Description
RES 1.91K OHM 1/2W 1% AXIAL
Metal Film
Mount :
Through Hole
Packing Method :
Ammo Pack
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Packaging :
Tape and Box (TB)
Max Power Dissipation :
500mW
Series :
SFR16S
Diameter :
1.9mm
Contact Plating :
Tin
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
1.91kOhm