SFKKC5000332MX0
Mfr.Part #
SFKKC5000332MX0
Description
CAP FEEDTHRU 3300PF 500V AXIAL
Size / Dimension :
0.173Diax0.417L 4.40mmx10.60mm
Tolerance :
±20%
Height :
10.6mm
Mounting Type :
Panel Mount
Diameter :
4.4mm
Packaging :
Bulk
JESD-609 Code :
e4
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Capacitance :
3300pF
Physical Dimension :
D4.4XH10.6 (mm)/D0.173XH0.417 (inch)
Insertion Loss :
33dB @ 100MHz
Factory Lead Time :
11 Weeks
Current :
10A
Thread Size :
M3.5x0.5
Temperature Coefficient :
X7R
Package / Case :
Axial, Bushing
Voltage - Rated :
500V