SFKKC5000152MX0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SFKKC5000152MX0
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
Axial, Bushing
Datasheet
Download
Description
CAP FEEDTHRU 1500PF 500V AXIAL
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Feed Through Capacitors
Series :
SFKK
Factory Lead Time :
11 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Insertion Loss :
26dB @ 100MHz
Thread Size :
M3.5x0.5
Published :
Current :
10A
Voltage - Rated :
500V
Terminal Finish :
Silver
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Filter Type :
FEED THROUGH CAPACITOR
Package / Case :
Axial, Bushing
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Physical Dimension :
D4.4XH10.6 (mm)/D0.173XH0.417 (inch)
Size / Dimension :
0.173Diax0.417L 4.40mmx10.60mm
Capacitance :
1500pF
JESD-609 Code :
e4
Temperature Coefficient :
X7R
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Functions :
1
Height :
10.6mm
Additional Feature :
C-TYPE CIRCUIT
Diameter :
4.4mm