SFECV10M7JA00-R0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SFECV10M7JA00-R0
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
2706 (6915 Metric), 3 PC Pad
Datasheet
Download
Description
CER FILTER 10.7MHZ FM
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Ceramic Filters
Length :
6.9mm
Max Operating Temperature :
80°C
Number of Pins :
3
Min Operating Temperature :
-20°C
Physical Dimension :
L6.9XB2.9XH1.5 (mm)
Impedance :
330Ohm
Lead Free :
Lead Free
Bandwidth :
150kHz
Radiation Hardening :
No
Package / Case :
2706 (6915 Metric), 3 PC Pad
Pbfree Code :
yes
Insertion Loss (dB) :
5.5 dB
Height :
1.7018mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount
Terminal Finish :
Silver (Ag)
Filter Type :
FM
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
Size / Dimension :
0.272Lx0.114W 6.90mmx2.90mm
Additional Feature :
2 ELEMENTS THICKNESS LONGITUDINAL VIBRATION; CHIP TYPE; TAPE AND REEL
Termination :
SMD/SMT
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
4 (72 Hours)
JESD-609 Code :
e4
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
Composition :
Ceramic
Series :
CERAFIL®, SFECV
Mount :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Frequency :
10.7MHz Center
Case Code (Imperial) :
Datasheets
SFECV10M7JA00-R0
Introducing Ceramic Filters Murata Electronics SFECV10M7JA00-R0 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Pins:3, Bandwidth:150kHz, Package / Case:2706 (6915 Metric), 3 PC Pad, Mounting Type:Surface Mount, SFECV10M7JA00-R0 pinout, SFECV10M7JA00-R0 datasheet PDF, SFECV10M7JA00-R0 amp .Beyond Ceramic Filters Murata Electronics SFECV10M7JA00-R0 ,we also offer LFCV-45+, BFCG-162W+, LFCG-1000+, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.