SFECF10M7FA00-R0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SFECF10M7FA00-R0
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
1412 (3531 Metric), 6 PC Pad
Datasheet
Download
Description
CER FILTER 10.7MHZ FM
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Ceramic Filters
Size / Dimension :
0.136Lx0.122W 3.45mmx3.10mm
Pbfree Code :
yes
Mount :
Surface Mount
Insertion Loss (dB) :
3 dB
Frequency :
10.7MHz Center
Package / Case :
1412 (3531 Metric), 6 PC Pad
Lead Free :
Lead Free
Composition :
Ceramic
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Series :
CERAFIL®, SFECF
Factory Lead Time :
10 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-20°C
Case Code (Metric) :
Radiation Hardening :
No
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
1.397mm
Mounting Type :
Surface Mount
Impedance :
330Ohm
Bandwidth :
280kHz
Filter Type :
FM
Length :
3.45mm
Case Code (Imperial) :
Max Operating Temperature :
80°C
Number of Pins :
6
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Datasheets
SFECF10M7FA00-R0
Introducing Ceramic Filters Murata Electronics SFECF10M7FA00-R0 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:1412 (3531 Metric), 6 PC Pad, Mounting Type:Surface Mount, Bandwidth:280kHz, Number of Pins:6, SFECF10M7FA00-R0 pinout, SFECF10M7FA00-R0 datasheet PDF, SFECF10M7FA00-R0 amp .Beyond Ceramic Filters Murata Electronics SFECF10M7FA00-R0 ,we also offer LFCV-45+, BFCG-162W+, LFCG-1000+, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.