SFECF10M7FA00S0-R0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SFECF10M7FA00S0-R0
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
1412 (3531 Metric), 6 PC Pad
Datasheet
Download
Description
FILTER
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Ceramic Filters
Package :
Tape and Reel (TR)
Filter Type :
FM
Mounting Type :
Surface Mount
Bandwidth :
280 kHz
Package / Case :
1412 (3531 Metric), 6 PC Pad
Series :
CERAFIL®, SFECF
Size / Dimension :
0.136 L x 0.122 W (3.45mm x 3.10mm)
Impedance :
330Ohm
Insertion Loss :
3dB
Frequency :
10.7MHz Center
Height (Max) :
0.055 (1.40mm)
Product Status :
Last Time Buy
Introducing Ceramic Filters Murata Electronics SFECF10M7FA00S0-R0 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Surface Mount, Bandwidth:280 kHz, Package / Case:1412 (3531 Metric), 6 PC Pad, SFECF10M7FA00S0-R0 pinout, SFECF10M7FA00S0-R0 datasheet PDF, SFECF10M7FA00S0-R0 amp .Beyond Ceramic Filters Murata Electronics SFECF10M7FA00S0-R0 ,we also offer LFCV-45+, BFCG-162W+, LFCG-1000+, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.