SFECF10M8RF00-R0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SFECF10M8RF00-R0
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
1412 (3531 Metric), 6 PC Pad
Datasheet
Download
Description
FILTER 10.8MHZ SMD
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Ceramic Filters
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency :
10.8MHz Center
Package :
Tape and Reel (TR)
Impedance :
Size / Dimension :
0.136 L x 0.122 W (3.45mm x 3.10mm)
Insertion Loss :
Package / Case :
1412 (3531 Metric), 6 PC Pad
Series :
CERAFIL®, SFECF
Product Status :
Obsolete
Filter Type :
FM
Height (Max) :
0.055 (1.40mm)